^Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna

PSSE Leżajsk

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna

PSSE Leżajsk

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna

logo 100 latW dniu 07.10. 2019r. w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbyła się uroczystość podsumowująca 100-lecie działalności służb sanitarnych w niepodległej Polsce i 65-lecie powstania Państwowej Inspekcji Sanitarnej, w której wzięli udział przedstawiciele władz państwowych, samorządów, parlamentarzyści, naukowcy działający w obszarze zdrowia publicznego oraz pracownicy inspekcji.

Podczas uroczystości został odczytany list gratulacyjny Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Ponadto w trakcie spotkania wystąpili:

- Mariusz Kamiński  - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Koordynator ds. Służb Specjalnych,

- Łukasz Szumowski - Minister Zdrowia,

- Bartłomiej Łukasz Chmielowiec - Rzecznik Praw Pacjenta,

którzy podziękowali wszystkim pracownikom Państwowej Inspekcji Sanitarnej za zaangażowanie w pracę oraz służbę na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa obywateli Polski.

Spotkanie było okazją do przedstawienia historii polskich służb sanitarnych jak również wręczenia medali i odznaczeń za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa, które otrzymał m.in. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Rzeszowie dr Adam Sidor.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dr Adam Sidor został również odznaczony srebrnym medalem za długoletnią służbę dla ochrony zdrowia. Uroczystość wręczenia odbyła się w Pałacu Prezydenckim w dniu  3 października 2019r.